Kezdőlap

2022. január 29-én került megrendezésre a "Budó Ágoston Fizika Feladatmegoldó Verseny" eredményhirdetése ahová három bolyais tanuló kapott meghívást. A „Szegedi Fizikanap” keretein belül a program első részében reggel kilenc órától fél egyig kiváló előadásokon vehettünk részt. Hallhattunk többek között Gábor Dénesről és a Nobel-díjáról, a karácsonykor világűrbe lőtt James Webb űrtávcsőről, illetve a 2021-es évi fizika Nobel-díjasokról is. Mindegyik előadás 30 perces időintervallumot jelentett, és köztük szünetek voltak, ahol megismerkedhettünk a Szegedi Tudományegyetemmel. Ebben az SZTE hallgatói is rendelkezésünkre álltak.

 


Délután egy órakor kezdődött a Budó Ágoston verseny eredményhirdetése. Amíg izgatottan vártuk, hogy ki hányadik lett, addig érdekes, főként hullámtani és elektrodinamikai kísérletekkel ismerkedhettünk meg. A Kecskeméti Bolyai János Gimnázium tanulói három évfolyamban is sikerrel jártak: Steiner Bence Tamás (9.o) 4. helyezést, Flóring Balázs (10.o) 6 .helyezést, Szpisják Bence Tibor (11.o) 5. helyezést ért el. A díjazottak értékes jutalmakat kaptak és emellett a sikeres versenyzők felkészítő tanárai is jutalomban részesültek. A Bolyai Gimnáziumban két tanár urat ért a megtiszteltetés: Sikó Dezsőt és Vincze Zoltánt. Nekik innen is köszönjük a felkészítést.

 

Galéria

 

Kecskemét, 2022. február

Flóring Balázs

tanuló

 

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

December 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum