Kezdőlap

Sikeresen szerepelt a 9. Ny csapata a német nemzetiségi online kvízesten

2021. március 25-én rendezték meg a Teitschquiz nevű online kvízestet, amelyen a 9. Ny csapata is megmérette magát. A versenyt Zoomon tartották a Lenau Haus, a GJU [Gemeinschaft Junger Ungarndeutscher; Magyarországi Német Fiatalok Közössége], a DSF [Deutsche Selbstverwaltung Fünfkrichen; Pécsi Német Nemzetiségi Önkormányzat] és az ifa [Institut für Auslandsbeziehungen; Nemzetközi Kulturális Kapcsolatok Intézete] szervezésében. 150 jelentkezővel, 33 csapattal valósult meg a rendezvény, köztük a 9. Ny tanulói "Zimetkrapfen Nachwuchsgruppe" néven küzdöttek.

 

A jelentkezők között három németországi csapat, számos pécsi és baranyai felnőtt csapat indult, így a 9.-esek nagyon speciális helyzetből versenyeztek. A kvízesten összesen 66 kultúrával, a pécsi, a Baranya megyei, a magyarországi svábok és a világ más tájain élő német nemzetiségekkel kapcsolatos kérdéseket kellett megválaszolni. A kérdések nehezek voltak (pl. Mely munkájáért kapott Nobel-díjat Herta Müller, sváb írónő? Melyik az a sváb falu, amelyben a kocsma a templom alatt található? Az Aranycsapat melyik focistája nem volt sváb? stb.) ennek ellenére a 9. Ny csapata a 14. helyen végzett.

 

Büszkék vagyunk rájuk, mert azokra a kérdésekre, amelyeket órán is érintettek, nagyon gyorsan tudtak válaszolni, sőt, egyéb kiegészítő információkkal is szolgáltak, amíg a többi csapat a válasz után keresgélt.

További információ: https://tinyurl.hu/UpN9/

Felkészítő tanár: Szász Dorottya tanárjelölt

 

A csapat tagjai: Bán Luca Sára, Bende Nóra, Kovács Sebestyén Patrik, Svébis Klaudia, Szaller Emese, Székely Borbála

 

 

Gratulálunk!

egy százalék

Támogassa adója egy százalékával iskolánk alapítványát!

Appendix - A Bolyai János Gimnáziumért Alapítvány.

Adószám: 18364956-1-03

Köszönjük!

 

 

 

 

Öregdiák találkozó 2023. május 13.

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

October 2023
M T W T F S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum